Önálló jogi személyként működik tovább az Erste Bank Befektetési Rt. - tájékoztatta lapunkat az Erste Bank Hungary Rt., miután a brókercégben nemrégiben 100 százalékos tulajdonhányadot szerzett. A bank részéről kiadott közlemény nem tartalmaz magyarázatot arra nézve, hogy milyen okból kívánják a brókercéget külön megtartani, csupán a már korábban megtörtént 100 százalékos tulajdonszerzés indokait ismerteti. Az Erste-csoport magyarországi jelenlétének egységesítésével, irányításának harmonizálásával indokolja magát a tulajdonszerzést, amelyre a bank november 12-én kapott engedélyt a PSZÁF-tól.
(NAPI)
