BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Illegális szoftvereket találtak az Egis gépein?

2002. november 20. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Egis Rt. számítógépein 1399 darab nem jogtiszta programot találtak, az okozott kár értéke csaknem 47 millió forint - közölte a Business Software Alliance (BSA) magyarországi képviselete egy szakértői jelentésre hivatkozva. A szoftverrendőrségnek is titulált szövetség sajtótájékoztatóján elhangzottak szerint a sértett jogtulajdonosok száma 146, a BSA 11 tagvállalata (köztük a Microsoft és a Novell) 41,2 millió forint értékben érintett.
Az Egis budapesti, Keresztúri úti telephelyén két évvel ezelőtt, 2000. november végén tartott házkutatást a rendőrség, és az ott lévő 1500 gép közül 500-at hatósági zár alá vett, majd a szerzői jogok megsértésének alapos gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen nyomozást indított (NAPI Gazdaság, 2000. december 1., 11. oldal). A lefoglalás jelentősen megnehezítette a cég működését, ám számottevő hatást nem gyakorolt az Egis gazdálkodására. Az Egis részvényei akkor 20 százalékkal estek az eset után.
Marosffy László gazdasági vezérigazgató-helyettes tegnap elmondta, nem változott a társaság álláspontja, amely szerint összes szoftvere legális. Az Egis nem találkozott az említett szakértői jelentéssel, a nyomozást folytató X. kerületi rendőrkapitányságtól pedig nem kaptak újabb információt. A BSA-nak ugyan nincs nyomozati jogköre, de a rendőrség által folytatott nyomozások során a szoftverek jogtisztaságának megállapításánál a szövetség tagjainak munkatársai gyakran szerepelnek szakértőként.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet