BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bónuszrészvény-kiosztás az OTP Banknál

2002. november 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP Bank Rt. bejelentette, hogy november 14-én 878 ezer saját részvénye került értékesítésre vezetői bónusz-részvényprogramja keretében. Egy másik bejelentés szerint Csányi Sándor elnök-vezérigazgató 348 ezer 480 részvényt vásárolt meg.
Az OTP-nél két vezetői részvényprogram működik. Az opciós program keretében az előző évi eredmény alapján májusban 60-80 vezető vásárolhat az előző évi közgyűlést megelőző két hónap tőzsdei átlagárfolyamának feléért részvényeket, a legtöbbet (200 ezer darabot) az elnök. A lehívási árfolyam május közepén 720 forint volt.
A bónuszrészvényprogram lehívási árfolyama nem tér el jelentősen az opciós programétól, de ebben kevesebben részesülnek és a teljes mennyiség csaknem fele az elnöknek jut. A bejelentések alapján Csányi OTP-tulajdona meghaladhatja a 2 millió darabot, amelynek piaci értéke megközelíti a 4,5 milliárd forintot.
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet