BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lehet, hogy a héten sem lesz Édász-pénz

2002. november 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Gazdaság információi szerint péntekig még nem érkezett meg a Versenyhivataltól az a levél, melyben a hivatal értesíti az érintetteket, hogy jóváhagyta az E.ON Hungária Rt.-nek az Édász-részvényekre tett vételi ajánlatát (NAPI Gazdaság, 2002. október 30., 9. oldal). Így a papírjaikat felajánló Édász-részvényeseknek is várniuk kell a vételár - azaz a 73,651 euró - kifizetésére (a határozat akkor emelkedik jogerőre, ha az érintettek - az E.ON és az Édász - kézhez kapták). A legkorábbi időpont tehát hétfő, melytől számított öt napon belül teljesítik a kifizetéseket. Az ajánlatot elfogadó részvényesek tehát továbbra is drukkolhatnak, hogy a folyamatosan dráguló forint a devizapiacon ne erősödjön tovább, hiszen így számolva egyre kevesebb az összeg, amit részvényeikért kapni fognak.
Az Édász Rt. igazgatósága tegnap rendkívüli közgyűlést hívott össze. A napirendi pontok alapján a részvényeseknek személyi változásokról és alapszabály-módosításról kell majd dönteniük. A személyi változások vélhetően az E.ON Hungária teljes hatalomátvételét szentesítik a társaságban, s mind az igazgatóságban, mind a felügyelőbizottságban sor kerül majd a cserékre.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet