A vezető részvények piacán bekövetkezett általános, bár nem túl nagy mértékű csökkenés következtében 16,5 pontos mínusszal zárta a tegnapi kereskedési napot a Budapesti Értéktőzsde. A forgalom éppen hogy közepesnek volt mondható, hajszálnyival 5 milliárd forint alatti értékű részvénymennyiség cserélt gazdát.
A legnagyobb forgalmat az utóbbi időben megszokott módon az OTP produkálta. Az árfolyam az előző napokban elért csúcsokhoz képest viszonylag nagy mértékben csökkent, záráskor már csupán 2160 forintot adtak a néhány napja még 2220 forint fölött is forgó bankrészvényért.
A másik milliárd forint fölötti forgalmú blue chip a Mol volt, mely a nagyok közül egyedüliként emelkedni tudott fél százalékot és 5255 forint felett is járt a nap folyamán. Az emelkedés megfelelő fundamentális hír híján legfeljebb a társaság sajátrészvény-vásárlásainak tulajdonítható. Bár ebben az esetben azoknak a korábbinál élénkebb tempóban kell folyniuk, hiszen azelőtt inkább az 5 ezer forint körüli szinten történtek és a mennyiségük sem indokolt ekkora forgalmat.
A gyógyszerpapírok közül a Richter árfolyama az általános tendenciának megfelelően mintegy fél százalékkal csökkent. Kisebbik társa, az Egis viszont több mint egy százalékkal emelkedett, bár a 6 millió forint alatti forgalom miatt ennek túlzottan nagy jelentőséget valószínűleg nem érdemes tulajdonítani.
Tovább csökkent viszont a Matáv forgalma, tegnap nem érte el a 351 millió forintot a gazdát cserélt részvények értéke. A távközlési papír árfolyama 0,65 százalékkal, 760 forintra csökkent.
Néhány kisebb társaság részvénye viszont jelentősen drágult. Az Inter-Európa 7,5 százalékkal erősödött és 1145 forinton zárt. Javult a Pannonplast megítélése is, a nap folyamán 1515 forinton is járt az ára, de a nap végén is több mint 4 százalékkal magasabban állt, mint az előző záráskor.
A. A. G.
