Szerdán búcsúzott a tőzsde parkettjétől a Pick részvénye. A szalámipapír tízéves pályafutását 4605 forintos záróárral fejezte be, az utolsó napon 2340 részvénytől váltak meg a megkésett eladók. A záróár 13 százalékkal maradt el az Arago 5265 forintos kivezetési ajánlatától. Gránicz János, az Arago Rt. vezérigazgatója lapunk érdeklődésére elmondta, hogy a fő tulajdonos az ajánlat lezárulása óta nem vásárolt Picket, így az utolsó napi vevőket inkább a játékos kedvű spekulánsok és gyűjtők között kell keresni (utóbbit támasztja alá, hogy akadt egydarabos vásárlás is).
Mint ismeretes, a 94 ezer 351 darab át nem cserélt részvény helyett kibocsátott új sorozatszámú szalámirészvényt a Pick igazgatósága december 9-ig értékesíti, értesülésünk szerint pályázati úton. Ez a csomag a 218 ezer darabos közkézhányad 43 százalékát teszi ki.
A privatizáció után előbb túlnyomórészt külföldi intézményi befektetők kezébe került, majd tőlük az egyik legnagyobb magyar magánbefektető társaságnak számító Arago által „visszavásárolt" húsipari társaság esetleg hamarosan zárttá alakul.
Az igazgatóság december 11-ére - a szokásokkal ellentétben nem Szegedre, hanem Budapestre, az Arago egyik szállodájába - hívta össze a cég rendkívüli közgyűlését. A napirenden szerepel a működési forma megváltoztatása, illetve a zártkörű részvénytársaság alapító okiratának elfogadása. A formaváltáshoz egyrészt a társaság közgyűlésének 75 százalékos többségű döntése, másrészt az egy százaléknál kisebb részvényesek háromnegyedének beleegyezése szükséges, ezért az eredmény inkább csak valószínűsíthető. A szalámitársaság egyébként harmadik negyedéves gyorsjelentését alighanem már közzé sem teszi, bár piaci hírek szerint a meglehetősen rossz (66 milliós veszteséget hozó) első félévi számok után erős harmadik negyedévet produkált. A Pick - brókerkörökből származó információk szerint - a tőzsdei cégek közül az egyik legaktívabb hedgelőnek számított, így a harmadik negyedévben minden bizonnyal jelentős pénzügyi eredményt könyvelhetett el.
K. G. T.
