Lezárult a Pick részvénycseréje, amelyet a társaság a nemrégiben végrehajtott alaptőkecsökkentése miatt határozott el. A dematerializációval egybekötött csere során 94 351 részvényt nem nyújtottak be tulajdonosaik, ezeket a társaság igazgatósága érvénytelennek nyilvánította.
Az Arago részesedése a csere előtt lezárult kivezetési ajánlat során 93,33 százalékra nőtt, a közkézhányad tehát mintegy 218 ezer részvényre csökkent, ehhez képest a 94 ezer be nem cserélt részvény meglehetősen soknak számít. A részvényeket a társaság értékesíti, a vevő minden bizonnyal a fő tulajdonos Arago Rt. lesz, ebben az esetben tovább nő részesedése a szegedi cégben. A cserét elmulasztó részvényesek részvényeik ellenértékére - 5265 forintra - december 9-étől tarthatnak igényt a Pick székhelyén. A Pick részvényeivel ma lehet utoljára kereskedni a tőzsdén, a BÉT a szalámipapírt november 7-én, e jeles napon törli az értékpapírlistáról.
(NAPI)
