BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmillió eurós megrendelést kapott a Mezőgép

2002. október 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mezőgép Rt. újabb jelentős üzlet megszerzéséről számolt be tegnap. A társaság üzemanyag-adagoló alkatrészek gyártását kezdi meg, ami a 2006-ban várható teljes felfutás idején évi 10 millió euró bevételt hoz majd. A mintabenyújtásokra még idén kerül sor, jövőre pedig elkezdődhet a sorozatgyártás. A társaságnál nem kívánták elárulni, hogy ki a megrendelő, Furár György pénzügyi igazgató azonban lapunknak annyit elmondott, hogy piacvezető európai gyártóról van szó. A termék dízeladagoló elosztócső, amelyhez hat különböző alkatrészt gyárt majd az orosházi társaság. A megrendelés minden eddiginél nagyobb éves darabszámra szól, ezért van szükség a fokozatos, többéves kapacitásnövelésre. A projekt beruházásigénye mintegy 5 millió euró, ez kizárólag gépbeszerzésre kell, a bővítés a Mezőgép jelenlegi üzemcsarnokaiban megoldható.
A Mezőgép két héttel ezelőtt egy 5 millió dollár értékű megrendelésről számolt be, amely a mezőgazdaságigép-gyártó üzletágat érintette, a mostani üzlet az autóalkatrész-gyártás rendelésállományát növeli. Ezzel azonban a bejelentéssorozat még nem ér véget, kilátás van egy 10 millió euró körüli mezőgépalkatrész-szerződésre, illetve egy másik, a mostanihoz nagyon hasonló autóalkatrész-megrendelésre is. A társaság várhatóan november 13-án hozza nyilvánosságra gyorsjelentését.
Molnár Gergely

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet