A Budapesti Értéktőzsde Rt. (BÉT) kész az új és meglévő kibocsátók részvényeinek fogadására, és üdvözli a privatizáció folytatását – reagált a tőzsde arra, a kormány vagyonpolitikai elképzeléseit tartalmazó tervezetre, amelyet tegnap a Világgazdaság ismertetett, s amely különös hangsúlyt fektet a tőzsdei privatizációra. A közlemény szerint a BÉT a továbbiakban is mindent megtesz annak érdekében, hogy a tőzsde megerősödjön és markáns nemzeti karaktere kialakuljon. A tőzsde konkrét intézkedésekkel készítette elő az új cégek megjelenését: eltörölte a bevezetési díjat, csökkentette a forgalomban tartási díjat, valamint összhangba hozta a bevezetési szabályokat az EU-s normákkal.
Az újabb cégek megjelenésének forgalomnövelő hatása a börzén lehetővé teszi, hogy az intézményi befektetők mellett a magánbefektetők is kedvezőbb környezetben kereskedhessenek. Ennek elősegítése érdekében 2003 első felében hároméves kampány indul a hazai befektetők bizalmának megerősítéséért és a hosszú távú megtakarítások arányának növeléséért. A kampány alapvetően három célt kíván elérni: szemléletformálást, tájékoztatást és a modern tőkepiaci eszközök és befektetési formák népszerűsítését.
(NAPI)
