BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Arago 93 százalék fölé került a Pickben

2002. október 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A múlt csütörtökön zárult kivezetési ajánlat eredményeként az Arago Befektetési Holding Rt. bejelentette, hogy a Pick Szeged Rt.-ben a szavazati aránya 93,33 százalékra növekedett. Az Arago 5265 forintos, a tőzsdei kivezetést megelőző vételi ajánlata szeptember 25-étől október 24-ig állt nyitva, amelynek során a társaság a tőzsdén keresztül, az ajánlati könyvbe betett vételi megbízással gyűjtögette a részvényeket. Az Arago korábban, 2001 decemberében már tett egy vételi ajánlatot, a januárban zárult akció során 4270 forintot fizetett a papírokért. A Pick áprilisi közgyűlése ezer forint osztalék kifizetéséről döntött, így azok a részvényesek, akik mostanáig megtartották papírjaikat, részvényenként kétezer forinttal többet tehettek zsebre.
A Pick részvényeivel ma indulhat újra a kereskedés, amit a tőzsde az elmúlt három kereskedési napra a társaság részvénycseréje miatt függesztett fel. Az alaptőke csökkentése miatt elhatározott részvénycsere keretében a jegyzett tőke 3 milliárd 528 millió 735 ezer forintról 3 milliárd 267 millió 874 ezer forintra módosult.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet