Többszöri nekifutás után ezúttal sikeresnek ígérkezik a Novartis kísérlete a szlovén Lek gyógyszergyár felvásárlására. A Reuters információi szerint a Lek részvényeseinek már több, mint 51 százaléka felajánlotta részvényeit a november 4-éig nyitva tartó ajánlat során. További részvényesek is jelezték, hogy elfogadják a Novartis által részvényenként 105 ezer szlovén tolárra felemelt vételárat. A határidő lejárta után a szlovén szabályok értelmében a részvényesek további két hetet kapnak, ezalatt eldönthetik, hogy eladják-e papírjaikat az ajánlattevőnek.
(NAPI)
