BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhant az OTP árfolyama

2002. október 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Viszonylag élénk forgalmat hozott a hét utolsó napja a Budapesti Értéktőzsdén, a Mol és az OTP részvényeinek köszönhetően az összforgalom meghaladta a 6,7 milliárd forintot. A BUX a nemzetközi trendet követve 99 ponttal csökkent, egy hét alatt pedig 90 ponttal került lejjebb.
A vezető részvények közül az OTP volt a legnagyobb vesztes, a bankpapír árfolyama 3,71 százalékkal csökkent, miután a délelőtti 2100 forint körüli szint után a nap végére 2022 forintra süllyedt az árfolyama. A Mol nagy forgalom mellett 4760 forintra esett, ami két százalékot meghaladó gyengülés. Egyhetes távlatban az olajpapír árfolyama 40 forinttal csökkent.
Sokkal jobban szerepeltek a gyógyszergyártók, a Richter az átlagnál szolidabb, félszázalékos csökkenéssel zárt, míg az Egisnél tovább tartott a hegymenet, 13 265 forintos árfolyama egy hét alatt 750 forintos drágulást takar. Nem volt rossz napja a Matávnak sem, a Merrill Lynch felminősítése után a távközlési papír vételi és eladói oldala egyensúlyba került, így változatlan, 749 forintos áron született rá az utolsó kötés.
A közepes kapitalizációjú részvények közül a vegyipariak különösen jól szerepeltek. Mind a TVK, mind pedig a BorsodChem forgalma meghaladta a 40 millió forintot, előbbi 3, utóbbi papírja 2,5 százalékkal erősödött. Jó passzban volt a Pannonplast is, részvényei 6 százalékkal erősödtek, miután 1420 forinton is vásárolták azokat.
Nagyot esett az Antenna Hungária részvényeinek árfolyama, a műsorszóró papírjától a kereskedés végén kétezer forint alatt is megváltak. A gépipari szektorban csak a Mezőgép árfolyama változott jelentősebben: 3,5 százalékkal, 1060 forintra esett. A kárpótlási jegy már második napja jól szerepel, 790 forintos árfolyamon továbbra is élénk kereslet mutatkozott rá.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet