BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befejeződött a Picknél az ajánlati időszak

Lezárult az Arago Rt. tőzsdei kivezetési ajánlata a Pick Szeged Rt. törzsrészvényeire. Az ajánlat másfél hónapos időtartama alatt mintegy 150 ezer törzsrészvény vándorolt a befektetési holdinghoz, így a társaság a szavazatok 93 százalékával rendelkezik, ám ez a most folyó részvénycsere során tovább növekedhet.

2002. október 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csütörtökön zárult az Arago Holding Rt. 5265 forintos, a tőzsdei kivezetést megelőző vételi ajánlata a Pick Szeged Rt. törzsrészvényeire. Az ajánlat szeptember 25-től október 24-ig állt nyitva, amelynek során a társaság a tőzsdén keresztül, a könyvbe betett vételi ajánlattal gyűjtögette a részvényeket a Pick mellett eddig kitartó avagy csak feledékeny részvényesektől. Információink szerint az Arago mintegy 150 ezer Pick-papírt vásárolt föl, hivatalos szám ezen a héten várható.

Ezzel a társaság szavazati aránya - ami a Picknél lévő saját részvények miatt magasabb, mint a tulajdoni arány - körülbelül 93 százalékra emelkedett.
Az Arago korábban, 2001 decemberében már tett egy vételi ajánlatot, a januárban zárult akció során 4270 forintot fizetett a papírokért. A Pick áprilisi közgyűlése ezer forint osztalék kifizetéséről döntött, így azok a részvényesek, akik mostanáig megtartották papírjaikat, részvényenként kétezer forinttal többet tehettek zsebre.
A Pick részvényeivel kedden indulhat újra a kereskedés, miután a tőzsde a társaság kérésére két napra felfüggesztette a papírok forgalmazását. A felfüggesztésre a Pick most zajló részvénycseréje miatt volt szükség, amelyet a társaság tőkecsökkentésének kapcsán határozott el az igazgatóság.
A részvényeket csak a társaság szegedi székhelyén lehet benyújtani cserére, a benyújtás záró- és az új részvények kiadásának kezdőnapja november 4-e. Könnyen lehet, hogy a csere folyamán tovább csökken a közkézhányad, amennyiben a jórészt még 1992-1993-ban részvényhez jutott kisbefektetők esetleg időközben megfeledkeztek részvényeikről vagy a cseréről.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet