A Budapest Alapkezelő bejelentette, hogy dematerializálja több alapjának (Állampapír, Kötvény, Növekedési, Pénzpiaci, Bonitas és Vegyes) befektetési jegyeit. A kinyomtatott formában kikért példányokat december 16-áig lehet leadni, ezt követően érvénytelenné válnak, igaz, később is jóváírják értéküket az értékpapírszámlán. A változás elsősorban a korábban zárt végűként létrehozott, régebbi alapok egyes befektetőit érintheti. A tőkepiaci törvény értelmében egyébként 2004 végéig a nyilvános kibocsátású értékpapírokat - de csak azokat - dematerializálttá kell alakítani. A zárt körben kibocsátott számos értékpapírnak köszönhetően azonban a dekoratív, színes papírok sem tűnnek el a színről.
(NAPI)
