Az Union-Investment Hungária Befektetési Alapkezelő Rt. bejelentette, hogy döntött a Takarék Részvény Alap megszüntetéséről. A befektetési jegyeket tulajdonosaik visszaválthatják, és ha 30 napon belül nem váltják vissza mindegyiket, az alapkezelő kérni fogja az alap végelszámolását. A társaság, illetve annak fő tulajdonosa már egy ideje tervezi a jelenleg három tagú Takarék-alapcsalád megszüntetését, de az erről szóló döntést végül szeptemberben elhalasztották (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 5., 9. oldal; szeptember 16., 7. oldal). A család legkisebb, 325 millió forint körüli méretű konstrukciójának megszüntetése információink szerint nem jelenti azt, hogy ne folytatnák a két másik, összesen közel 2 milliárd forintot kezelő alap kezelésének átadásáról folyó tárgyalásokat. Az ezzel kapcsolatos döntés, az átvevő kiválasztása a hónap végén várható.
A Takarék Részvény Alap portfóliójában az augusztus végi havi jelentés szerint 50 százalékos súllyal magyar, 25 százalékos arányban pedig fejlett OECD-országokban székelő társaságok részvényei voltak. Legnagyobb súllyal, közel 15 százalékkal az OTP részvénye szerepelt benne, utána a Mol, a Matáv, a Richter és az Egis következett.
E. J.
