BUX 139297.19 0,0 %
OTP 45270 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felfelé kapaszkodnak a blue chipek

2002. október 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egészséges kereslet mutatkozott a magyar blue chipekre tegnap, a Matáv-Mol-OTP trió kilencmilliárd forintos forgalmat generált. A BUX stabilan tartotta a 7000 pont feletti szintet, és miután az utolsó percekben még ötven ponttal emelkedett, végül 2,6 százalékos erősödéssel, 7122 ponton zárt.
Jó befektetésnek bizonyultak a múlt héten 700 forint alatt vásárolt Matávok. A távközlési papírra csaknem 4 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket, miközben az árfolyam a 754 forintot is elérte. A záróár 750 forint, 4,2 százalékkal magasabb a szerdainál. A négyszázalékosok táborát gyarapította ezúttal a Richter is, igaz, forgalma elmaradt a nagyokétól, bár még így is tízszer akkora értékben forgott, mint az Egis. A Richter a kereskedés végén átlépte a 12 ezer forintos határt és innen zárásig még 85 forinttal tudott emelkedni. Az Egis ezzel szemben 12 500 forintig esett, a nap végén 12 800 forintot adtak érte, vagyis a kisebbik gyógyszergyár papírja egy százalékkal lett olcsóbb.
Az OTP árfolyama 3,5 százalékkal drágult, 2048 forinton zárta a napot a múlt héten még 1850-ért is kapható bankpapír. A nagyok közül csak a Mol maradt ki az emelkedésből, szinte egész nap 4930 forint körül kereskedtek vele. A nemzetközi hangulat kedvezőbbre fordulása a kisebb papírok piacára is jótékony hatással volt. A legjobb teljesítményt a gépipari és az IT-szektorba tartozó részvények nyújtották.
A Mezőgép papírja 13 százalékkal emelkedett az új megrendelésekről szóló hírek hatására, a Rába papírja csaknem 3 százalékkal, 1130 forintra erősödött, a NABI pedig a szerdai áránál két százalékkal magasabbra, 3700 forintra jutott.
Tovább hullámzott a Graphisoft árfolyama, tegnap ismét fölfelé lendült a kurzus, míg a Synergon 5 forinttal erősödött. Nagy forgalom mellett erősödött a Prímagáz, a PB-gáz-szolgáltató részvényeiért 1110 forintot is adtak a nap végén. A Pannonplast-warning viszont úgy látszik, nem lepte meg a befektetőket, a papír árfolyama másfél százalékkal emelkedett.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet