BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP nem adta fel a BCR-es terveket

2002. október 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP Bank megkapta a román privatizációs ügynökség hivatalos értesítését arról, hogy a kormány döntése alapján az ügynökség újraindítja a legnagyobb román kereskedelmi bank, a BCR privatizációs folyamatát.
Wolf László, az OTP vezérigazgató-helyettese a döntés kapcsán a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy a döntést ugyan tudomásul veszi a bank vezetése, de ezzel együtt sem kíván változtatni akvizíciós stratégiáján. Romániát továbbra is elsőrendű célországnak tekintik, akárcsak Bulgáriát és Ukrajnát. Kérdésünkre válaszul elmondta, az OTP egyáltalán nem érzékelte, hogy román szakmai körök - vagy akár a szélesebb értelemben vett közvélemény - az OTP-t magyarországi székhelye miatt nemkívánatos befektetőnek tekintené, ez is alátámasztja a BCR-től függetlenül meglévő akvizíciós elképzeléseket. Utóbbiakat az OTP folyamatosan vizsgálja. Wolf ugyanakkor nem kívánta kommentálni a Banca Transilvaniával kapcsolatban - lapunkban is - megjelent felvetéseket.
A BCR újabb, október 21-i pályázati kiírása kapcsán az OTP akvizíciós ügyekért is felelős vezetője nem zárta ki, hogy a konkrét feltételek ismeretében az OTP esetleg ismét vételi szándékát nyilvánítja ki a BCR-re. Mint ismeretes, az OTP a német HVB-csoporthoz tartozó Bank Austriával közösen pályázott a BCR 51,88 százalékára, és a német-osztrák bankcsoport burkolt román felkérésekre sem kívánt egyedül indulni a tenderen. Így nem zárható ki, hogy változatlan szereposztásban folytatódik jövőre a BCR-előadás.
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet