Az október 3-ig tartó, formálisnak számító jegyzés során 3 milliárd forintot fektetett be a Raiffeisen Bank Rt. a Raiffeisen Ingatlan Alapba, a folyamatos forgalmazás a nagyközönség számára várhatóan október 14-én indul - hangzott el a tegnapi sajtótájékoztatón. Az alapot így a megfelelő, gazdaságos méretnagyság miatt viszonylag gyorsan fel tudják tölteni. A tervek szerint elsősorban olyan kész kereskedelmi, ipari és logisztikai ingatlanokat vesznek majd - lakásokat egyelőre nem -, amelyekre hosszú távú bérleti szerződéseket kötöttek. Rövid időn belül a tőke 60 százalékát szeretnék ezekbe fektetni, ehhez igénybe veszik majd a Raiffeisen Ingatlan Rt. közreműködését is.
A bank egyébként nem készül belátható időn belül kivonni a most befektetett tőkét, kész azt addig bent hagyni, amíg arra az alap hatékony működtetéséhez szükség van. A tőkére a bank garanciát vállal, ám ezért cserébe az évi 15 százalék feletti hozamot (negyedévenkénti elszámolással) sikerdíjként lefölözi. (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 25., 9. oldal.)
E. J.
