BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hárommilliárdos Raiffeisen Ingatlan Alap

2002. október 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az október 3-ig tartó, formálisnak számító jegyzés során 3 milliárd forintot fektetett be a Raiffeisen Bank Rt. a Raiffeisen Ingatlan Alapba, a folyamatos forgalmazás a nagyközönség számára várhatóan október 14-én indul - hangzott el a tegnapi sajtótájékoztatón. Az alapot így a megfelelő, gazdaságos méretnagyság miatt viszonylag gyorsan fel tudják tölteni. A tervek szerint elsősorban olyan kész kereskedelmi, ipari és logisztikai ingatlanokat vesznek majd - lakásokat egyelőre nem -, amelyekre hosszú távú bérleti szerződéseket kötöttek. Rövid időn belül a tőke 60 százalékát szeretnék ezekbe fektetni, ehhez igénybe veszik majd a Raiffeisen Ingatlan Rt. közreműködését is.
A bank egyébként nem készül belátható időn belül kivonni a most befektetett tőkét, kész azt addig bent hagyni, amíg arra az alap hatékony működtetéséhez szükség van. A tőkére a bank garanciát vállal, ám ezért cserébe az évi 15 százalék feletti hozamot (negyedévenkénti elszámolással) sikerdíjként lefölözi. (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 25., 9. oldal.)
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet