BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengülő forint, emelkedő hozamok

2002. október 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pénteken délután a bankközi devizapiacon a forint a sávközéptől számított 11,66 százalékon állt az erős oldalon, ami újabb 21 bázispontos gyengülést jelent csütörtökhöz képest. Valutánk alacsony forgalom mellett szűk sávban, 11,66 és 11,73 százalék között ingadozott. Az eurót 243,80-244,00 forinton jegyezték, ami mintegy 50 filléres drágulás. A dollár nálunk is erősödött, több mint egy forinttal, 248,40-248,60 forintig ment fel.
Az állampapírpiacot nem „villanyozta fel” sem a folyó fizetési mérleg romló egyensúlya, sem pedig a devizakötvény-kibocsátási tervek (lásd cikkünket a 13. oldalon). A pesszimizmus pénteken is tovább tartott, az ÁKK Rt. által számított másodpiaci referenciahozamok a rövidebb futamidőknél 3-7, a hosszabbaknál 6-13 bázisponttal tovább emelkedtek. A legfrissebb adatok szerint egyébként október elsején és másodikán még az 1490 milliárd forintos rekord közelében maradt a külföldiek kezében levő, forintban kibocsátott állampapírok állománya.
A bankközi forintpiacon az overnight kamatok 8,80-9,00 százalék körüli szintre álltak be, a hét közepi kamatemelkedés így szép lassan elolvadt; pénteken mintegy 20 bázisponttal csökkent tovább a kamat. A Budapesti Árutőzsde határidős devizapiacán 200 millió forint fölötti forgalom volt, az eurón kívül jenre és zlotyra is volt üzlet. A novemberi euró elszámolóára 1,69 forinttal, 245,92 forintra emelkedett.
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet