Szerbia kész újraindítani a Beopetrol eladását, várhatóan a jövő hónap közepén kiírják a privatizációs tendert - értesült a Beta hírügynökség. A Jugoszláviában 203 benzinkúttal rendelkező társaság eladását eredetileg júniusra tervezték, ami állítólag részben azért szenvedett halasztást, mert a potenciális külföldi befektetők tiltakoztak egy az olajtermékek bevitelét tiltó 2001-es kormányhatározat ellen. A társaság vevőjelöltjei között az OMV, a Lukoil, a görög Hellenic Petroleum és az olasz Agip mellett a Mol Rt.-t is említik. Mohorovic Denise, a Mol nemzetközi ügyekben illetékes sajtószóvivője lapunk kérdésére elmondta, az olajtársaság figyelemmel kíséri a Beopetrol privatizációjának fejleményeit, s amint kiírják a tendert, megvizsgálják a részvétel lehetőségét.
(NAPI)
