BUX 139158.31 -0,1 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Éves mélyponton az Egis

2002. szeptember 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyugat-európai börzék öt százalékot meghaladó esése és az amerikai indexek újabb, háromszázalékos mélyrepülése közepette a BUX tegnap 1,8 százalékos visszaeséssel zárt. Az index 130 pontos süllyedése főleg az OTP és a Matáv visszaesésének volt tulajdonítható, a Mol árfolyama alig csökkent. A budapesti árfolyamok közül egyedül az OTP produkált valamennyire a külföldi tőzsdékhez hasonló görbét, a bankpapír 3,1 százalékkal gyengülve 2020 forinton zárt.
A Richter elmúlt heteket jellemző mélyrepülése után már nem esett akkorát, 11 705 forintos záróára 1,1 százalékos gyengülésnek felel meg. A Matáv viszont, úgy látszik, még tud hova esni, igaz, a kereskedés végén mutatott 2,5 százalékos csökkenése csak negyede volt anyavállalata, a Deutsche Telekom tegnapi teljesítményének. Visszafogott kereskedés mellett másfél százalékkal csökkent az Egis árfolyama is, ezzel a kisebbik gyógyszerpapír jegyzése éves mélypontra került. A blue chipek között továbbra is a Mol nyújtja a legjobb teljesítményt, árfolyama a nap végi megingás után is csak 5275 forintig süllyedt.
Minden bizonnyal a számlaügy felemlegetése is hozzájárult a Synergon visszaeséséhez, a rendszerintegrátor papírja 456 forintig is zuhant, majd a nap végére 7,3 százalékos csökkenéssel 467 forinton zárt. Nem volt jó napja a Graphisoftnak sem, bár a zárás esetében jobban sikerült, a 681 forintos mélypontról az utolsó kötéssel 710-re ugrott a kurzus. Jelentősebben ingadozott még a Phylaxia részvénye, amely végül 7,7 százalékos eséssel 60 forinton vonult le a parkettről.
A múlt heti átmeneti erősödés után ismét csökkent a NABI árfolyama, a buszgyártó részvényére 3400 forinton kötöttek üzleteket. Ezer forint alatt is forgott a Mezőgép, a Rába viszont a gépipari részvények között egyedüliként enyhébb emelkedést produkált.
A kárpótlásijegy-tulajdonosok a jelek szerint nem nagyon bíznak a Forrásban, a jegy árfolyama 47 forinttal esett jelentős, 130 ezer darabos forgalom mellett.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet