BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Danubius eladja egri szállodáját

2002. szeptember 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Danubius Hotels Rt. bejelentette, hogy eladta az Eger Park Hotelt. A háromcsillagos szálloda profilja nem illeszkedett szervesen a Danubiuséba, ráadásul időszerűvé vált felújítása is jelentős összegeket igényelne, ezért döntött a cég az eladás mellett. A Danubius közleménye hangsúlyozta, hogy egyedi tranzakcióról van szó, a szállodavállalat a jövőben nem tervez ingatlanértékesítést. A vevő 60 napon belül fizeti ki a vételárat.
Benkő Ágnes, a Danubius befektetési kapcsolatokért felelős vezetője a NAPI Online-nak elmondta, hogy az egri szálloda vevője egy magyar magánszemélyek tulajdonában lévő, belföldi bejegyzésű társaság, de az ügyletről - a vevő kérésére - nem hoznak többet nyilvánosságra. A vételár nyereségtartalma minden bizonnyal kiderül az éves nyereségből, de hogy nem lehet csekély, az abból is kikövetkeztethető, hogy a Danubius közleménye utal arra: a féléves jelentésben olvasható idei eredmény-előrejelzés az Eger Hotels eladási profitjával együtt értendő.
A Danubius 1,133 milliárd forintos féléves adózás előtti profitja 446 milliós elmaradást mutatott a 2001-es szinttől. A gyorsjelentésben 4,4 milliárd forintos, a tavalyival megegyező éves eredmény-előrejelzés szerepelt, amiből nagyságrendileg legalább 400 milliós ingatlaneladási profit valószínűsíthető (abban az esetben, ha a második félév a tavalyival megegyező, 2,8 milliárdos adó előtti eredményt hoz).
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet