Még 1995-ös és 1996-os tevékenysége kapcsán bírságolta meg az APEH az 1994-ben létrejött Milton Apartman Rt.-t (volt HB Westminster I.) - tudtuk meg Beck Györgytől, az igazgatóság elnökétől. A büntetések több különböző ügylethez kapcsolódnak, és a kifizetett 197,6 millió forint mintegy kétharmada az időközben - részben magas kamatkörnyezetben - felhalmozódott késedelmi kamatból áll.
A társaság évekig folytatott bonyolult, a jogszabályok változásával is nehezített jogvitát az adóhivatallal, amelynek során alulmaradt, és a pereskedésről is lemond, mert a siker esélyét minimálisnak ítéli meg. Az ügyek összetettségére hivatkozva az elnök eltekintett a részletek ismertetésétől.
Annyi bizonyos, hogy a saját tőkéjének felét egy csapásra elveszítő cég (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 23., 7. oldal) a bírság következtében jelentős veszteségek elé néz, ugyanakkor Beck György szerint a cég fennmaradását, a Siófokon folyó apartmanház-beruházást ez nem fenyegeti. Az ahhoz kidolgozott finanszírozási konstrukció szerint ugyanis az év elején a kivitelező megvette a Milton telkét, majd az arra felvett bankhitelre és saját forrásaira támaszkodva kezdett építkezésbe. Az előzetes terveknek megfelelően várhatóan egy év múlva adják át kulcsrakészen a 42 lakást, az eladásukból származó hasznon pedig osztoznak a kivitelezővel. Az üzlet eredménye a Milton számára jövőre és 2004-ben jelentkezik.
E. J.
