BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Három évre 18 százalék a K&H Fix Pluszra

2002. szeptember 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A K&H-csoport közzétette a jövő héttől jegyezhető K&H Fix Plusz nevű, zárt végű, hároméves, úgynevezett garantált alap két fő paraméterét. Eszerint a három évre összesen 18 százalékos fix kamatot garantálnak a befektetőknek (ez évi 5,67 százalékos kamatos kamattal vagy hozammal egyenértékű). Az ezen szint felett a világ legnagyobb tőzsdéin elért részvénypiaci emelkedés 33 százalékát fizetik majd ki a befektetőknek. Ez négy index, az S&P-500, a Dow Jones Euro Stoxx-50, az FTSE-100 és a Nikkei-225 átlaga garantált kamat fölötti emelkedésének harmadát jelenti. (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 24., 7. oldal).
A garantált kamat a jelenlegi állampapír-piaci hozamszint mellett nem tűnik magasnak, de az előre jelzett inflációt meghaladja. Összehasonlításképpen, az OTP Bank Rt. nemrég intézményi befektetőknek indított, hasonló elven működő hároméves kötvénykonstrukciójánál csak a tőkét garantálta - a kamat nulla is lehet -, a Dow Jones Euro Stoxx-50 index emelkedésének azonban 104 százalékát fizeti. (NAPI Gazdaság, 2002. augusztus 1., 9. oldal).
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet