A PSZÁF engedélyezte a Budapest Alapkezelő által létrehozandó Volksbank Állampapír Alapok Alapja indítását. A jegyzés információink szerint október 22-től 25-ig tart, a forgalmazás a Volksbank hálózatában folyik. A Volksbank nem rendelkezik saját alapkezelővel, ezért bízott meg mást az alap menedzselésével, amely portfóliójában kizárólag a Budapest Kötvény Alap és a pénzpiaci jellegű Budapest Bonitas befektetési jegyeit fogja tartani. Mivel a két alapnál már kap kezelési díjat az alapkezelő, az új alap minimális költségekkel, például évi 0,01 százalékos alapkezelői díjjal fog működni.
E. J.
