BUX 139124.28 -0,13 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áttelepíti a Szegedi Konzervgyárat a Pick

2002. szeptember 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

E héten pénteken gyártanak utoljára húskonzervet a Szegedi Konzervgyár Kft. telephelyén, a gépeket és a hús-, illetve készételkonzerv gyártásával foglalkozó mintegy ötven dolgozót a tulajdonos Pick Szeged Rt. másik konzervüzemébe, a Szegedi Paprika Rt.-be telepíti. Kovács Tamás, a Pick Rt. pénzügyi igazgatója elmondta, hogy a lépésre azért volt szükség, mert a bérelt ingatlanban működő konzervüzem födéme meghibásodott, ráadásul amúgy is irracionális lett volna egymástól alig néhány kilométerre két hasonló üzemben párhuzamos tevékenységeket fenntartani.
A konzervgyárban tavaly decemberben állt le a termelés. Idén februárban a gépeket és a 4 ezer tonna kapacitású hűtőházat megvette a Pick és száz emberrel újraindította a termelést. (Megfigyelők szerint a Picknek leginkább a hűtőházra volt szüksége.) A fejcsontozó üzem a jövőben is a Szegedi Konzervgyár telephelyén működik majd.
NAPI

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet