Az OTP Jelzálogbank Rt. bejelentette, hogy szeptember 18-án az OJB 2009/I. sorozatú jelzáloglevelekből újabb, 9 milliárd forintos csomagot értékesített zárt körben. Az értékpapír nem egyezik meg a július elején minimális, 100 millió forintos mennyiségben nyilvánosan kibocsátott OJB2008/B-vel, de abban feltehetően hasonlítanak egymáshoz, hogy ezt is a bankcsoporton belül jegyezhették le. A bank korábbi nyilatkozatai alapján a jelzáloglevelek még egy ideig nem fognak ténylegesen a nyilvános forgalomban szerepelni, mivel a pénzintézeti csoport bővében van forrásoknak (NAPI Gazdaság, 2002. július 2., 7. oldal).
(NAPI)
