BUX 139185.47 -0,08 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A New York-i tőzsdére készül a Mol

A BÉT élénkítését célzó programok mellett, ezen a héten már a második tőzsdei társaság jelentette be, hogy amerikai tőzsdére készül. Tegnap Michel-Marc Delcommune, a Mol pénzügyi igazgatója helyezte kilátásba az olajpapírok amerikai tőzsdei bevezetését, amit azzal indokolt, hogy könnyebbséget jelentene a Mol amerikai tulajdonosainak - tudósított az Interfax hírügynökségre hivatkozva a Portfólió.hu.

2002. szeptember 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnik, egyre több magyar tőzsdei cégnek okoz problémát a Budapesti Értéktőzsde alacsony likviditása. Hétfőn a NABI jelentette be, hogy részvényeit fél éven belül szeretné bevezetni valamelyik amerikai tőzsdére, tegnap pedig a Mol hasonló szándékairól tudósított az Interfax hírügynökségre hivatkozva a Portfólió.hu. A Mol pénzügyi igazgatója, Michel-Marc Delcommune tegnap az Investor Relations magazin konferenciáján kifejtette, hogy az olajtársaság fontolgatja részvényeinek - nem tisztázott, hogy melyik - amerikai piacra való bevezetését. Delcommune szavai szerint a menedzsment már vizsgálja a bevezetés lehetőségeit, ám jelenleg a gázüzletág problémáinak megoldása élvez elsőbbséget.

A bevezetés mellett szól, hogy az kényelmesebbé tenné a kereskedést a Mol külföldi befektetői számára, akik közül sok az amerikai. A pénzügyi vezető szerint a Mol könnyen meg tudna felelni az amerikai előírásoknak.
Az amerikai befektetők jobb kiszolgálása ugyan nem elhanyagolható érv, de valószínű, hogy az olajcég terveiben más szempontok is közrejátszottak. A New York-i tőzsdére a magyar papírok közül eddig csak a Matávot vezették be, s bár a forgalom java része Budapesten maradt, az amerikai jegyzés nagyobb ismertséget és nagyobb likviditást hozott a távközlési papírnak. A regionális terjeszkedés előtt álló olajtársaság számára minden bizonnyal kedvező lenne a BÉT és a londoni SEAQ mellett a New York-i kapitalizációt is felvonultatni, mint ahogy a megszigorított amerikai értékpapírtörvénynek való megfelelés is javíthatja a megítélését.
A 144/A szabály alapján egyébként a Mol GDS-eivel (Global Depository Share - globális letéti részvény) már 1995 óta lehet kereskedni az amerikai PORTAL rendszeren (ez intézményi befektetők számára teszi lehetővé a kereskedést nem regisztrált részvényekkel).
M. G.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet