A BorsodChem öt meg nem nevezett banktól 100 millió eurós kölcsönt szeretne felvenni 7 éves futamidőre - nyilatkozta Kovács F. László vezérigazgató a Chemical News & Intelligent hírszolgálatnak. A kazincbarcikai társaság kapacitásbővítésre használná fel a pénzt, amit a közelgő vegyipari konjunktúrára való felkészülés tesz indokolttá. A társaság az értesülések szerint a következő hónap végén venné fel a hitelt a bankkonzorciumtól, és jövő évben kezdené meg a törlesztést. A BorsodChem vinil-klorid-termelését 78 százalékkal, 320 ezer tonnára szeretné bővíteni 2005-ig, MDI-termelését pedig a duplájára, 120 ezer tonnára növelné 2006-ig a hitel révén nyert forrásokból.
(NAPI)
