BUX 139185.47 -0,08 %
OTP 45330 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmillió euró hitelt venne fel a BorsodChem

2002. szeptember 16. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BorsodChem öt meg nem nevezett banktól 100 millió eurós kölcsönt szeretne felvenni 7 éves futamidőre - nyilatkozta Kovács F. László vezérigazgató a Chemical News & Intelligent hírszolgálatnak. A kazincbarcikai társaság kapacitásbővítésre használná fel a pénzt, amit a közelgő vegyipari konjunktúrára való felkészülés tesz indokolttá. A társaság az értesülések szerint a következő hónap végén venné fel a hitelt a bankkonzorciumtól, és jövő évben kezdené meg a törlesztést. A BorsodChem vinil-klorid-termelését 78 százalékkal, 320 ezer tonnára szeretné bővíteni 2005-ig, MDI-termelését pedig a duplájára, 120 ezer tonnára növelné 2006-ig a hitel révén nyert forrásokból.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet