A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezérigazgatójának döntése alapján ma 4,9 millió darabbal megnőtt a parketten forgó Matáv-részvények mennyisége. A Matáv július 1-jén emelte meg 490 millió forinttal az alaptőkéjét, a részvényeket 916 forintos áron bocsátották ki. A valószínűleg baráti brókercég - amely feltehetően a CA-IB volt - által lejegyzett papírokat augusztus végén maga a Matáv vásárolta meg, ezek szolgálják a hároméves menedzsmentopció lehívási fedezetét. (A cég közép- és felső vezetői 933-950 forintos áron vehetik meg a részvényeket, persze kellő árfolyam-emelkedés esetén...) A Matáv tőzsdén forgó részvényeinek száma összességében ezzel 1 milliárd 42 millió 811 ezer 600 darabra nőtt, a tízezres aranyrészvény nincs bevezetve a tőzsdére. Persze, a Deutsche Telekom birtokában lévő 600 millió részvény is csak elvileg forog, hiszen a DT-nek - legalábbis a nyilatkozatok szerint - esze ágában sincs eladni azokat.
K. G. T.
