A Humet Rt. bejelentette, hogy a részvénycsere során - amelynek keretében a 15 forint névértékű papírokat 150 forint névértékűekre cserélik - a régi papírok utolsó kereskedési napja 2002. szeptember 18. lesz, az újakkal október 1-jétől indul a tőzsdei kereskedelem. A csere első lépéseként a részvényesek illetve letétkezelők legkésőbb szeptember 26-án zároltatják a részvényeket, amiről a Keler legkésőbb 27-éig letéti igazolásokat ad ki és a régi részvényeket szeptember 30-án zárolja. A részvényesnek ezután a letéti igazolással a Zoltán és Társai Ügyvédi Irodában legkésőbb 27-én kell jelentkeznie, ahol a régi részvények, illetve letéti igazolás helyébe újat kap és nyilatkozik arról, hogy fizikailag kívánja-e birtokolni a részvényeket. A Humet ezután értesíti a számlatulajdonosokat az új, 150 forintos névértékű részvény jóváírásáról, aminek alapján a letétkezelő transzferálja a régi részvényeket egy speciális Keler-számlára.
A 15 forintos papírok szeptember 30-ától érvénytelenek, akik ezen időpont után is rendelkeznek régi Humet-papírral, 2002. október 1. és 2007. október 1. között a részvények ellenértékére tarthatnak igényt. A részvényösszevonás pénteken zárult első szakaszában 36 forintban állapították meg a papír június 1. és szeptember 6. közötti forgalommal súlyozott átlagárát. Amennyiben tehát valaki tízzel maradék nélkül nem osztható darabszámú részvénnyel rendelkezik, dönthet arról, hogy a 36 forintos ár 120 százalékán értékesíti a töredékrészvényeket a társaságnak, vagy 80 százalékos áron kereken oszthatóra pótolja papírjainak darabszámát.
(NAPI)
