A cégbíróság bejegyezte a Pick tőkeleszállítását. A szalámigyár júliusi közgyűlésén 260 ezer 861 darab - egy éven túl tartott - saját részvény bevonásáról döntött (NAPI Gazdaság, 2002. július 25., 9-11. oldal). Ezzel a társaság egy részvényre eső saját tőkéje (a június 30-i 31,365 milliárdos konszolidált részvénymennyiség a bevonással 640 millió forinttal csökken) 8887 forintról 9402 forintra nő. További 92 ezer részvény a cég portfóliójában maradt. A kint lévő részvények 87,65 százaléka az Arago kezében van, a teljes közkézhányad mintegy 370 ezer darabra tehető.
A társaság tegnap azt is bejelentette, hogy a felügyelőbizottság szeptember 5-i ülésén Váradiné Dr. Nádasi Magdolna személyében elnököt választott. Az új elnök - egyébként a Miniszterelnöki Hivatal munkatársa - a júliusi közgyűlésen az ÁPV Rt. jelölése alapján került a felügyelőbizottságba. Elnöki megbízatása megerősíti azokat a feltételezéseket, hogy a tavaszi pereskedés után helyreállt a béke az aranyrészvényt birtokló vagyonkezelő és az Arago között. Mindezek alapján nem meglepő, ha egyes megfigyelők ismét felvetik a tőzsdei kivezetés lehetőségét.
(Mint ismeretes, tavasszal az Arago kezdeményezte a tőzsdéről való kivonulást, ám ezt akkor az ÁPV Rt. - bírói segédlettel - gyakorlatilag megakadályozta.)
A kivezetés gondolatáról Kovács Tamás, a Pick igazgatóságának tagja a NAPI Gazdaság érdeklődésére elmondta, hogy „ilyen jellegű kérdést az igazgatóság ez idő szerint nem tárgyal”. Ha az Arago nem tett le a kivezetésről, akkor a tőkepiaci törvény szerint az elmúlt hathavi tőzsdei átlagárfolyamon vagy - ha az magasabb - az utóbbi fél évben általa vásárolt legmagasabb árfolyamon kell ajánlatot tennie a kisrészvényeseknek. Az Arago legutóbbi nyilvános vételi ajánlata 4270 forintra szólt, így előfordulhat, hogy az utóbbi napok meglehetősen nagy Pick-áringadozásai mögött efféle spekulációk állnak.
K. G. T.
