BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EdF nem adja a Démászt

2002. szeptember 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Electricite de France (EdF) elnöke, Francois Roussely pénteken cáfolta azt a korábbi francia lapértesülést, hogy a francia állam nyomásgyakorlásának hatására felgyorsítaná külföldi érdekeltségeinek eladását, köztük a Démász részvénycsomagjának értékesítését. A Dow Jones tudósítása szerint a francia állami energiaholding továbbra is ugyanúgy hazai piacának tekinti egész Európa energiapiacát, mint eddig, stratégiája ebből a szempontból semmit sem változott.
Cáfolta a korábbi lapértesülést a kormány is. Nicole Fontaine francia ipari miniszter már csütörtökön kijelentette, hogy Franciaország nem egy autoriter állam és szó sincs arról, hogy ilyen kérdésben nyomást fejtene ki a vállalatra. Más kérdés, hogy a nyereségességet nagyon fontosnak tartják. Nagyobb érdeklődéssel inkább a dél-amerikai EdF-érdekeltségeket figyelik, melyek súlyosan terhelik a francia nagyvállalat mérlegét. A hazai Démász-tulajdonosok számára mindez annyit jelent, hogy nem várható tulajdonosváltozás a Démásznál, tehát felesleges abban bízni, hogy egy ilyenkor mindenképpen szükséges vételi ajánlat során drágán el lehet majd adni a részvényeket. Ugyanakkor eszerint a papír marad tovább a tőzsdén, ami hosszú távon nyereség lehet mind a befektetők, mind pedig a BÉT számára.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet