Augusztus 20. után lendületet kaptak a sajátrészvény-vásárlások a Mol Rt.-nél, tegnapi bejelentése szerint az ünnepet követően augusztus 26-áig bezárólag 520 ezer részvényt vásárolt a Budapesti Értéktőzsdén. A társaság az augusztus 2-án bejelentett vételi megbízása óta eltelt időben ezek szerint összesen 827 ezer 742 részvényt vásárolt össze. A részvények többségét - a mostani bejelentésben említett 520 ezer részvényt pedig teljes egészében - 5100 forint fölötti áron vette meg. A teljes megbízás, amely a közgyűlés által adott felhatalmazás alapján maximálisan 9 millió 840 ezer részvényre szólhat, ezzel még messze nincs kitöltve, így a Molnak bőven van lehetősége a parketten akár további áremelkedést gerjeszteni a vásárlásokkal. A most bejelentett vételekkel ugyanis a cég vélhetően már jelentős mértékben hozzájárult a részvény árfolyamának emeléséhez vagy szinten tartásához. Az augusztus 20. és 26. között eltelt időszakban a bejelentett 520 ezer részvény megvételével a társaság a részvény iránti teljes kereslet több mint egyharmadát adta, ami a day-trade ügyleteket is figyelembe véve már egyértelműen piacalakító tényező.
A. A. G.
