BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol megkezdte az INA vizsgálatát

2002. augusztus 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol megkezdte az INA átvilágítását - jelentette a Hina horvát hírügynökség tegnap. A 25 százalékos részvénycsomag megvásárlására jelentkező öt befektetőjelöltnek egyenként egy hete van a horvát olajtársaság átvilágítására, amely után már árat is tartalmazó ajánlatot kell benyújtaniuk. A hír szerint a szintén érdeklődő Rosznyeft éppen a múlt héten fejezte be az átvilágítást, tőle vette át a stafétabotot a Mol tegnap. A folyamat várhatóan az ősszel fejeződik majd be. A horvát hírügynökségi jelentés nem fogalmaz egyértelműen arról, hogy a jelentkezőknek kizárólag ez az egy hét áll-e majd rendelkezésükre az átvilágításra, ami a nemzetközi privatizációs gyakorlatban szokatlan lenne. Ebben az esetben viszont külön felértékelődnének a Mol korábbi egyesülési tárgyalásai az INA-val, hiszen a magyar fél egyszer már mélyreható vizsgálatoknak vetette alá a horvát olajtársaságot.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet