A Mol sajtóosztálya a NAPI Gazdaság kérdésére megerősítette, hogy a Mol valóban vásárolt egy 16 millió liter üzemanyag tárolására alkalmas raktárt. A Bécshez közeli Korneuburgban levő tárolókapacitás eladója az Avanti benzinkúthálózat volt. Az ügyletről a bécsi Kurier című lap számolt be Günther Marchtrenklerre, az Avanti International igazgatójára hivatkozva, aki azonban a vevő személyét nem árulta el. A Mol viszont csupán annyit ismert el, hogy valóban ő a vevő, az árról és a vásárlás indokairól nem közölt további információkat.
(NAPI)
