BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felpörgött a részvénypiac

2002. július 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Fokozatos, de határozott emelkedéssel kezdődött a hét a Budapesti Értéktőzsdén. A fordulathoz az alaphangulatot az új amerikai értékpapírtörvény teremtette meg, amely jelentősen enyhítette a befektetők félelmeit. A nyitás után erősödő európai piacok, majd az erősen kezdő amerikai tőzsde segítségével Budapesten is jelentősen emelkedtek az árak, a BUX zárásra 297 ponttal, vagyis 4,37 százalékkal került feljebb. A forgalom azért még nem volt túl meggyőző, összesen 3,5 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket, a négy blue chipen kívül lényegében egy papír iránt sem mutatkozott komolyabb érdeklődés.
A legpiacképesebb részvény továbbra is a Matáv és az OTP. A távközlési részvény milliárdot meghaladó forgalom mellett 5,5 százalékkal erősödve 842 forinton zárt. Pénteken még 100 forinttal olcsóbban lehetett hozzájutni a telefonpapírhoz. Az OTP kereskedése ezúttal nem volt olyan szélsőséges, mint az elmúlt napokban. Az 1899 forintos nyitás után a banki részvény kurzusa előbb esett egy kicsit, majd a péntekinél 3,5 százalékkal feljebb, 1920 forinton fejezte be a kereskedést.
Jó napjuk volt a Mol részvényeseinek, az olajpapír 5,5 százalékos drágulás után ismét 4500 forint felett zárt, s forgalmára sem lehetett panasz, az meghaladta a 750 millió forintot. A gyorsjelentési szezon kezdetén talán a legnagyobb várakozással a gyógyszergyártók féléves teljesítményére tekintenek a befektetők. A Richter, amely ma teszi közzé számait, tegnap 4,5 százalékos emelkedéssel, kicsivel 13 ezer forint alatt zárt. Ezúttal az Egis is vele tartott: a kisebbik gyógyszergyár részvényárfolyama 6 százalékkal emelkedett és 11 880 forinton zárt, igaz, alig több, mint 50 milliós forgalom mellett.
Emelkedett az IT-szektor, a Synergon csaknem 10, a Graphisoft 4,5 és az Antenna 5,5 százalékos drágulásához az Econet is felzárkózott. Az általános optimizmus csak néhány részvényt hagyott hidegen, az Inter-Európa Bank és az Elmű papírjai mellett a Danubius és a Rába is csökkenéssel zárta a napot.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet