BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Napközben jött meg a befektetők étvágya

2002. július 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két markánsan különböző részből állt pénteken a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX a csütörtöki minimális Dow- és határozottabb Nasdaq-esés után változatlan szinten nyitott, majd rövid hezitálás után meredeken esni kezdett. Az első órában végül 170 ponttal került lejjebb, főleg az OTP zuhanásától vezérelve. A kereskedés hátralévő része a lassan ébredező optimizmus jegyében telt: nyugodt délutánról nem lehet ugyan beszélni, de az árak folyamatosan emelkedtek, s zárásra 1,2 százalékos pluszt hozott össze az index. A forgalom a volatilis napnak köszönhetően magas volt, 8,7 milliárd forintot tett ki.
A legnagyobb forgalmat az OTP mondhatta magáénak, miután a bankpapírból a kereskedés elején újra felbukkant egy nagyobbacska eladó pakett. Az 1850 forintos nyitóárról hamarosan 120 forintot esett a részvény, nem kis riadalmat okozva a piacon. A 11 óra után kezdődő konszolidáció aztán az OTP-t sem hagyta érintetlenül, a záróár 1859 forint lett, egy százalékkal magasabb az előző napi értéknél. A Mol megúszta kisebb ármozgásokkal: délelőtt csak 4250-ig esett, igaz, záróára is csak 4305 forint lett, ami sovány, félszázalékos emelkedés. A Matáv-kereskedés igazi diadalmenet volt, leszámítva azt a körülményt, hogy az árfolyam napközben megközelítette az 1997. novemberi tőzsdei bevezetés 730 forintos árszintjét. Zárásra a távközlési papír három százalékkal ment feljebb és ha pár perccel meghosszabbítják a kereskedést, biztosan eléri a 800 forintot. A gyógyszergyárak papírjai hozták a papírformát: az Egis gyengült, a Richter erősödött. A kisebbik gyógyszergyár részvénye több mint négy százalékkal, 11 200 forintra esett, így egyre távolabbinak tűnik a kemény munkával elért Richter/Egis paritás.
Talán a Nasdaq bezuhanása miatt nagyot estek a technológiai szektorba sorolható részvények. Az econet hat százalékkal, 63 forintra zuhant, az Antennna 4,5 százalékos esésével erősen közelít a kétezres szinthez, a Synergon pedig nem tudott tartósan 550 forint fölött maradni, így 3,5 százalékos veszteséggel zárt. A kakukktojás a Graphisoft volt, a részvény árfolyama majdnem öt százalékkal, 880 forintra ugrott, igaz, alig ötmilliós forgalom mellett.
M. G.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet