BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis közösen pályázik a Lukoil és a Rotch

2002. július 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Rotch Energy Group és a Lukoil tegnap mégis közös ajánlatot adott be a gdanski finomító állami kézben levő 75 százalékos tulajdonrészének megvásárlására.
A két cég korábban is közösen szándékozott indulni Lengyelország második legnagyobb finomítójáért - mely iránt elvben még a Mol is érdeklődik -, a privatizációért felelős állami tulajdonú Nafta Polska június 9-i közleményében mégis arról tájékoztatott, hogy csak a Rotch adott be ajánlatot.
Később a Lukoil is megerősítette, hogy nem tudtak megegyezni a konzorciumalakításban, ezért inkább távol maradt.
A tegnapi Reuters-jelentés szerint a két félnek végül mégis sikerült megegyezni, a Rotch 51, a Lukoil 49 százalékos részt vállal a konzorciumban. A tegnap beadott ajánlatról a Nafta Polska szóvivője annyit nyilatkozott, hogy tanulmányozni fogják, de a vizsgálat inkább hosszabb, mint rövidebb lesz. A már eddig is szokatlanul sokáig húzódó privatizációs folyamat tehát várhatóan tovább nyúlik. Magyar vonatkozása pedig egyre kevésbé van, hiszen a Mol egyelőre csak a talonban tartott második szerepét játssza.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet