Ahhoz képest, ami az Egyesült Államokban és Európában történik, Budapestet a nyugalom szigeteként emlegethetik a befektetők. A kinti, esetenként 4-5 százalékos indexmozgásokkal szemben a BUX tegnap is alig több mint egyszázalékos kilengést produkált, és a 150 pontos Dow-esést nagyvonalúan figyelmen kívül hagyva, 0,46 százalékos csökkenéssel, 7331 ponton végzett. A BÉT mintha csak a nyaralókat szeretné megkímélni a hazatéréskori meglepetéstől. A pesti börze forgalma ugyan hétfőhöz képest megduplázódott, 2,9 milliárd forintot tett ki, de még mindig rendkívül alacsonynak számít.
A blue chipek közül az OTP kereskedése volt a legaktívabb, több mint egymilliárdos forgalommal. A bankpapír a nehezebb percekben 2000 forinton is járt, majd 0,2 százalékos csökkenéssel 2026 forinton zárt. A Matáv 829 forintos záróára 0,6 százalékkal lett alacsonyabb a hétfőinél. A gyógyszeripari részvények árfolyamai az átlagnál jobban estek, amire a pszichológiai magyarázat a brit Glaxo 5 százalékos és az európai gyógyszerszektor kisebb mértékű zuhanása, a logikus ok pedig a további dollárgyengülés, ami most már kezdi komolyabb mértékben rontani a Richter és az Egis profitkilátásait.
A Mol meglepő emelkedésbe kezdett a nap második felében, s végül a vezető papírok közül egyedüliként, 0,3 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést.
Kiugróan emelkedett a Rába árfolyama, a nap végén 1385 forintot is megadtak érte a mohó befektetők, ami csaknem 6 százalékos erősödésnek felel meg. További nyertesek a 6000 forintig emelkedő Zwack- és a 2425 forintig jutó Antenna-papírok voltak. Újra élénkült a TVK-részvények piaca, már 3850 forinton is adták-vették a vegyipari részvényeket.
A másik oldalon jelentősen esett a Graphisoft és a Synergonra sem volt pozitív hatással a tegnap bejelentett új megrendelés.
A kárpótlási jegyek 750 forintos áron forogtak, 4 forinttal magasabban az előző napi árfolyamnál.
M. G.
