BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Javul a Mol helyzete Romániában

2002. július 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol részvételével négy nagy olajtársaság érdekvédelmi szervezetet hozott létre Romániában az olajipar általános érdekeinek és társadalmi megbecsülésének védelmére. A tagok - a Mol mellett az Agip, az OMV és a Shell - együttesen a romániai üzemanyagpiac 20 százalékát birtokolják, 380 millió dollár befektetése árán. A Román Petrolkémiai Cégek Társasága megalakulásának célja a kiadott közlemény szerint, hogy előmozdítsa a szabad és egészséges verseny kialakulását a román piacon. A társaság elnöke az Agip romániai cégének elnöke lett.
A társaság nem titkolt célja nyilvánvalóan az, hogy véget vessen annak a romániai politikának, amelynek következtében a legnagyobb román piaci szereplő, a Petrom mesterségesen alacsonyan tartott árakkal lehetetlenné teszi a külföldi olajtársaságok számára a nyereséges működést. A Mol romániai társasága többek között emiatt működött évekig veszteségesen, és tavaly is nagy forgalom-visszaesést szenvedett el. Mindeközben a társaság már a 43. benzinkútját nyitotta meg az idén. A helyzet egyébként már tavaly év végén javulni kezdett, és ez az idén már a forgalom növekedésén is érződik.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet