Ötmilliárd forintot meghaladó forgalommal és több mint 112 pontos emelkedéssel a várakozásoknál sokkal jobban zárta a Budapesti Értéktőzsde a tegnapi kereskedést. A kedvezőtlen hazai makroadatok mellett az igencsak bizonytalan nemzetközi piaci hangulat sem tudta elvenni a befektetők kedvét a vásárlástól. Elsősorban az előző napokban olcsóbbá vált blue chipeket keresték, azokat is leginkább a kereskedés utolsó órájában, az amerikai nyitást követően. A nap folyamán egyébként az előző napi szint közelében ingadozott az index, a vásárlók vélhetően zuhanástól tartottak az amerikai piacon, majd amikor ez a nyitáskor még nem következett be, felbátorodva kezdtek vásárolni.
A nap főszereplője kétségkívül az OTP-részvény volt, több mint 2 milliárd forintnyi cserélt gazdát tegnap. A legnagyobb magyar bank részvényeinek árfolyama bő 4 százalékkal emelkedett, folytatva az előző napokra is jellemző korrekciót. A 2000 forint alatti árfolyamszintről tehát hamar visszapattant a papír, és egyelőre újra töretlennek látszik az emelkedése. Az index másik húzópapírja a Matáv volt, melynek forgalma ugyan szokatlanul alacsony szinten maradt, árfolyama azonban több mint 2,5 százalékkal emelkedett, jóllehet anyavállalatának részvényárfolyama külföldön közben tovább folytatta a napok óta tartó esést.
Minimális elmozdulás következett be a másik két nagy, a Richter és a Mol piacán. Az olajtársaság részvénye a nap elején még viszonylag erőteljesen esett, majd a később javuló hangulat hatására gyakorlatilag ledolgozta veszteségét, egymilliárd forint feletti forgalom mellett. A Richter - bár a nap elején szintén megingott - gyakorlatilag az előző napi árfolyamszint körül forgott, és a nap végére is csupán minimális mértékben erősödött. Az Egis részvényétől - a két gyógyszergyári papír árának egy szintre kerülése miatt - sokak által várt korrekció be is következett. Mivel a Richter ára nem csökkent, ez természetszerűleg az Egis tegnap közel 3 százalékos esését jelentette.
A. A. G.
