BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bogsch és Kökény a tőzsdeklubban

2002. június 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jogilag még érvényben lévő, ám a július 1-jén esedékes gyógyszeráremelés elmaradása miatt tetszhalottá vált hároméves gyógyszerár-megállapodást felváltó új gyógyszer-finanszírozási rendszer volt az Anno tőzsdeklub tegnapi rendezvényének témája. Kökény Mihály, az egészségügyi minisztérium politikai államtitkára elmondta, hogy a hároméves megállapodással lényegében minden gyártó elégedetlen volt és a legnagyobb hibának annak finanszírozhatatlansága bizonyult. Úgy tűnik, a most készülő - és Bidló Judit OEP-főosztályvezető elmondása szerint szeptember 1-jéig megkötendő - új megállapodás során a gyártóktól a kormányzat áldozatokat vár, cserébe 2003-tól nagyobb áremeléssel és új bevezetésekkel kecsegteti őket. A kormányzati szereplők által elmondottak a túlnyomórészt befektetőkből álló hallgatóságot kevésbé elégítették ki, egyikük meg is fogalmazta: nem lenne szerencsés, ha a következő 4 évben is folytatódna a szociális problémák részvényesi zsebek terhére történő megoldásának gyakorlata.
A klub vendége volt Bogsch Erik, a Richter vezérigazgatója is, aki beszélt a Richter második negyedévben már nem folytatott fedezeti ügyleteiről is (NAPI Gazdaság, 2002. június 25., 7-8. oldal). Bogsch leszögezte, hogy a magyar gyógyszergyártók számára nem szerencsés, ha adott az infláció, de elmarad az áremelés, a másik oldalról viszont a felértékelődő forint szűkíti versenyképességüket. Szóba került a Richter-Egis olló záródása is, Dani Katalin, a CAIB vezető elemzője, az Egis árstabilitását egy harmadik fázisban lévő reményteljes originális készítmény, a Deramcyclam okozta befektetői optimizmussal magyarázta.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet