BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áremelés helyett törvényre vár a Mol

2002. június 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol biztatónak tartja azt a gazdasági miniszter által hétfőn bejelentett intézkedést, hogy július 1-jével az ipari nagyfogyasztók egy csoportja számára 5,2 százalékkal emelik a gázárakat. A társaság ezt az első lépésnek tekinti a földgáz árrendszerében kialakult feszültség mérséklése érdekében. Az intézkedés mintegy 1,5 milliárd forinttal csökkenti az idei éves gázárveszteséget, a társaság gazdasági eredményeit tehát számottevően nem befolyásolja. Sokkal fontosabb kedvező elmozdulást jelent a Mol számára a kormánynak az a bejelentett szándéka, hogy az év második felében az Országgyűlés elé kívánja terjeszteni az új gáztörvényt, és ezzel egy időben kidolgozza az új árszabályozást is. Ezzel ugyanis a jelenleginél sokkal kiszámíthatóbbá és tervezhetőbbé válna a Mol részvényesei számára a gázüzlet eredményessége.
A társaság nyilatkozata megerősíti korábbi becslésünket, mely szerint a hétfői gázárdöntésnek nincs jelentős hatása az idei év eredményére (NAPI Gazdaság, 2002. június 25., 8. oldal). Ugyanakkor a teljes éves gázárveszteségre vonatkozó szakértői becslések folyamatosan módosulnak, többen már a legutóbbi 40 milliárdos becsléseket is túlzónak tartják, elsősorban a stagnáló olajárak és még inkább a folyamatosan gyengülő dollárárfolyam miatt. Jelenleg számosan már az említett összeg felét sem tartják elképzelhetetlennek. A Mol-menedzsment erre vonatkozó saját becslése legkorábban augusztusban, a féléves eredmények megjelenésekor várható.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet