BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növelheti a BorsodChem forgalmát a cseh baleset

Az Unipetrol-csoporthoz tartozó Spolana gyárban egy kemence felrobbanása miatt mintegy két hónapig szünetel a PVC-gyártás. A BorsodChem Rt. árbevételére jótékony hatással lehet az ipari baleset, amelynek eredményeképp épp a hagyományosan leggyengébb nyári hónapokban szűkül a termelés Közép-Európában.

2002. június 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csehország legnagyobb PVC-gyárának, a Spolana Neratovicének fel kell függesztenie PVC-termelését, miután szerdán robbanás történt az üzemben. A leállás száz embert érint és hetekig tarthat - mondta a CTK hírügynökségnek Joska Zdenek titkárságvezető. A kényszerű kihagyásból fakadó kár napi 5-6 millió cseh korona (40-45 millió forint) - tette hozzá.
A robbanás egy kemencében történt ebédidő alatt, ennek tudható be, hogy sérülésről nem érkezett jelentés, az anyagi kár viszont sok millió korona lehet.
A Spolana a cseh Unipetrol érdekeltsége - így a Mol-TVK páros korábbi akvizíciós célpontja -, ahol 1900-an dolgoznak.

A BorsodChem természetesen értesült a balesetről, ami mintegy két hónapos leállást jelent a cseh gyár PVC-termelésben - mondta lapunk kérdésére Kovács F. László a BorsodChem vezérigazgatója. Mivel jelentős regionális szereplőről van szó, a vezérigazgató várakozásai szerint a hagyományosan gyengébb nyári hónapokban az árak stabilizálódásához vezethet a kínálatcsökkenés, és ez kedvezően érinti a BorsodChemet. Egyébként a cseh PVC-hiánynak már konkrét jele is mutatkozott, két cseh vevőtől kétezer tonna PVC-porra érkezett megrendelés a BC-hez a hét végén.
M. G.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet