A tőzsde hajnalán, 1990-ben aligha lehetett volna elképzelni a BÉT-et a Skála-részvény nélkül, az IBUSZ és a kicsit később megjelenő Fotex mellett a Skála volt az egyik legkorábbi magyar blue chip. Ez persze már a múlt, így aligha okoz fennakadást a tőzsdén, hogy a Skála részvénycseréje miatt a tőzsde vezetése egész hétre felfüggesztette a Skála-részvények tőzsdei kereskedését.
A Skála-Coop közgyűlése április végén döntött a részvénycseréről, amit július 1-15. között a társaság székhelyén bonyolítanak le. A kéthetes időszak meglehetősen rövidnek tűnik - az OTP legutóbb például fél évet hagyott ugyanerre -, a Keler kihagyása az akcióból pedig még különösebb. A tőzsde felfüggesztő határozatából kiderül, hogy az új részvények befogadásához szükséges információk sem állnak a Keler rendelkezésére. Ha a cserét - a többi tőzsdei társaság gyakorlatához igazodva - a Skála is a Keleren keresztül hajtaná végre, nem kellene felfüggeszteni a kereskedést, így azonban e lépés elkerülhetetlen volt.
A cserére be nem nyújtott részvényeket a Skála igazgatósága érvénytelennek nyilvánítja, a lépés után a társaság közkézhányada alighanem drasztikusan megfogyatkozik, így csekély kockázattal megjósolható, hogy előbb-utóbb napirendre kerülhet a papír tőzsdei kivezetése.
K. G. T.
