Három év alatt 780 millió dollárt tervez hálózatfejlesztésre, illetve -bővítésre költeni a már többször majdnem privatizált PKN Orlen - jelentette a Bloomberg. A lengyelországi töltőállomások közel harmadát üzemeltető társaság néhány kisebb konkurensének felvásárlásával, illetve újabb kutak nyitásával szeretné megerősíteni pozícióit a piacon agresszíven terjeszkedő Shell-lel és BP-vel szemben.
Az előbbi célra mintegy 60, az utóbbira 150 millió dollárt irányoz elő a 2005-ig szóló fejlesztési terv. A társaság előzetes számításai alapján az idei év első felében a kútjainál értékesített üzemanyag mennyisége 18 százalékkal emelkedik. Ez azt jelenti, hogy 141 ezer literről 161 ezer literre nőhet az egy kútnál egy hónap alatt értékesített üzemanyag-mennyiség. A PKN-nek egyébként 2100 benzinkútja van Lengyelországban.
M. T.
