BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Németországban is megjelenik a Nasdaq

2002. június 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nasdaq a Commerzbankkal és a Dresdner Bankkal közösen beindítja a Nasdaq Deutschlandot - erősítette meg az amerikai elektronikus tőzsde a Reuters tegnapi értesülését. Maga a Nasdaq 50 százalékot szerez majd a németországi leányban, a Commerzbank, illetve online brókercége a comdirect 7,5-7,5 százalékot, a Dresdner 15 százalékot kap, 10-10 százalék pedig a berlini és a brémai tőzsde kezében lesz. Az új tőzsdén a tervek szerint 2003 januárjában indul a kereskedés. Szakértők szerint meglepő lenne, ha az amerikaiak ezzel a lépéssel komoly konkurenciát tudnának állítani a Deutsche Börsének, amely a teljes németországi forgalom 98 százalékát bonyolítja, szemben az új tőzsdében szereplő brémai és berlini tőzsde 0,8-0,8 százalékos arányával. A Nasdaq Deutschlandon kezdetben a DAX 30-kosarában szereplő részvényekkel valamint a Nasdaq-100 és a Dow Jones Industrial Avarage 30 komponensével lehet majd kereskedni. A tőzsde székhelye Berlinben és Brémában lesz, az új platform létrehozásával a berlini és a brémai tőzsde összeolvad.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet