A Deutsche Telekom AG, Európa legnagyobb távközlési cégének igazgatósága lemond idei, 1,7 millió részvényre szóló opciójáról - jelentette be a Reuters tudósítása szerint Ron Sommer vezérigazgató. Az ajánlatról három héten belül dönt a cég felügyelőbizottsága. A terv részeként további háromezer középvezető a 2002-es évre megjelölt részvényopciónak (összesen 6,5 millió részvénynek) csak a felét kapja meg. A DT szóvivője a részvényárfolyam mélyrepülésével indokolta a döntést.
A 43 százalékban német állami tulajdonban lévő DT részvényeinek árfolyama 2002-ben eddig 45 százalékot esett, vagyis 40 milliárd eurót vesztett piaci értékéből. Az árfolyam a múlt héten 10 euró alatt is járt (két éve még 100 euró fölött is volt). A részvényesek a rossz eredményért főleg a túl sok akvizíciót, illetve az ezzel járó eladósodottságot okolják. A nyolctagú igazgatóság a múlt esztendőben 17,4 millió eurós javadalmazást és 1,7 millió részvényre szóló opciót kapott.
A Deutsche Telekom mélyrepülésében rejlő lehetőségeket a szeptemberi német választások előtt a politikusok is kezdik fölfedezni. Edmund Stoiber konzervatív politikus - nyilván a hárommillió német DT-magánrészvényesre is gondolva - kijelentette, nem tudja elfogadni, hogy a milliókat zsebre vágó menedzserek kényszerű megszorításokról prédikálnak. Stoiber megjegyzései további nyomásgyakorlást jelentenek a DT-vezérre, Sommerre, egyben megerősítik azokat a híreszteléseket, miszerint a szeptemberi választások után a német kormány élni fog 43 százalékos részesedése adta lehetőséggel és leváltja a leszerepelt vezetőt.
