BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Huszonkétezret ér a régi OTP-részvény

2002. június 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az OTP bank igazgatósága közzétette, hogy a dematerializációra be nem nyújtott, ezért érvénytelenné nyilvánított régi, ezerforintos OTP-részvények helyett kibocsátott új részvényeket a bank - új, száz forintos névértéken számolva - 2200 forintos áron értékesítette. Így az asztalfiókokból és ágy mélyéről netán előkerülő fizikai papírok tulajdonosai 22 ezer forintra tarthatnak igényt, viszont a 2001-es 275 forintos osztalék már nem illeti meg őket. Az elsőbbségi részvényesek esetében a 22 ezer forintos árból levonják az ominózus 5157 forintos cseredíjat is (a sokat vitatott ellenérték-különbözet fizetését a választott bíróság helybenhagyta), így a kötvény 16 ezer 843 forintot ér. (A bank magánszemélyek esetében természetesen az árfolyamnyereség-adót is levonja.) A pénzhez - a részvények benyújtásával - június 24-étől lehet hozzájutni, a követelés a március 8-i érvénytelenítéstől számított öt év múlva évül el.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet